неділю, 12 травня 2019 р.

Чорнобиль - крик і біль мого краю...

26 квітня - Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу, який відзначається щорічно, починаючи з 2017 року. Він проголошений 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 Генеральної Асамблеї ООН під час підсумків проведення у 2006–2016 роках Десятиліття реабілітації і стійкого розвитку постраждалих регіонів (третє десятиліття після Чорнобиля) 

Встановлюючи цей день, Генеральна Асамблея зазначила, що «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються в зв’язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день».

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів.

Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.

До 33-х роковин Чорнобильської трагедії у Славутичі відбулися урочисті та пам’ятні заходи, у яких ліцеїсти брали участь, зокрема в Урочистій пам'ятній ході, відвідали інтерактивну виставку «Чорнобиль – територія змін» (3D макет захисної Арки).


Немає коментарів:

Дописати коментар

цікаво знати

1 вересня - День Знань!

Ранок 1 вересня видався теплим, радісним і одночасно хвилюючим.  Сьогодні двері ліцею гостинно відчинили для своїх учнів! Коридори заповнили...