Енергоефективні школи: нова генерація

У 2018 році ліцеїсти приєдналися до проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація".
Інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні.
Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг.
Серед завдань проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.
Програму «Енергоефективні школи» розроблено Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» (ІМР) у 2009 р. за Проектом USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ) та реалізовано у 24 школах восьми міст-партнерів Проекту РМТ.
Подальше впровадження програми відбувалося на якісно новому рівні в рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» впродовж останніх п’яти років. За цей час удосконалено структуру та оновлено навчально-методичне забезпечення Проекту. Зокрема, для курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження», що є основною складовою Проекту, розроблено програму та навчальний посібник «Про енергопостачання та енергозбереження для майбутнього споживача» для учнів 6-8 класів, які отримали гриф МОНУ.
Першу хвилю Проекту реалізовано в період із січня по серпень 2013 р. У ньому взяли участь 11 шкіл м. Києва.
Друга хвиля впроваджувалася з вересня 2013 р. по серпень 2014 р. У ній взяли участь 55 шкіл Києва, Дніпра та інших 18 міст присутності компанії ДТЕК (Івано-Франківська, Львівська, Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька та Луганська області).
Третю хвиля Проекту (вересень 2014 р. - серпень 2015 р.) реалізовано у 50 загальноосвітніх навчальних закладах 14 міст присутності компанії ДТЕК. До участі в одному з етапів третьої хвилі Проекту – міжшкільному конкурсі на зменшення споживання електроенергії – долучилися також майже 100 шкіл міста Києва.
У 2015 році Проект «Енергоефективні школи» отримав Гран-прі конкурсу кращих соціальних проектів в Україні.
ІМР також розробив новий факультативний курс «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів, який впродовж березня 2014 р. – грудня 2015 р. успішно впроваджено у 12 школах міст Дніпропетровської області. Програма курсу та навчальний посібник для учнів 9-11 класів «Абетка житлово-комунального управління» також мають гриф МОНУ.
У 2016-2017 навчальному році Проект ДТЕК отримав нове дихання та нову назву «Енергоефективні школи: нова генерація». У цьому унікальному для України Проекті для курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» та факультативного курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління» розроблено програму дистанційного навчання (ПДН), у структуру якої, вбудована онлайн-гра «Розумний будинок».
Гра «Розумний будинок» дозволяє моделювати в навчальному класі реальні житлово-комунальні проблеми, що виникають у багатоквартирному будинку та вирішувати їх спільними зусиллями. Учні стають власниками квартир та співвласниками багатоквартирного будинку (свого класу), в якому створюють ОСББ. Зароблені учнями під час навчання бали конвертуються в ігрові гроші, що дозволяє співвласникам оплачувати комунальні послуги та впроваджувати енергоефективні заходи у своїй квартирі та будинку.
Упровадження ПДН уможливлює насамперед відстежувати рівень опанування дисциплін кожним учнем, здійснювати ефективний моніторинг за Проектом та розширювати географію його учасників. У 2016-2017 н.р. уперше в Україні за допомогою програми дистанційного онлайн-навчання охоплено близько 10 тис. учнів 108 географічно віддалених шкіл із мінімальними витратами на проведення навчання і здійснення моніторингу його ефективності.
У рамках конкурсу на зменшення споживання електроенергії ЗНЗ-учасникам вдалося заощадити 482 тис. кВт·год. Крім того, у 125 школах реалізовані енергоефективні заходи вартістю від 10 тис. грн до 180 тис. грн. Більшість – за проектними пропозиціями, розробленими школярами за результатами проведених ними енергетичних аудитів шкільних приміщень.

Немає коментарів:

Дописати коментар

цікаво знати

Офіційний канал на YouTybe

УВАГА! УВАГА! УВАГА! Офіційний канал на YouTybe !!!! Долучаємося!!!!! https://www.youtube.com/channel/UCxHLvwYKtfZNR7NJXIxkUgQ